Edycje

W 2014 roku w Dolinie Charlotty koło Słupska odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego zlotu motocyklowego. Impreza zgromadziła około 5000 wielbicieli jednośladów i fanów muzyki rockowej na najwyższym poziomie.

Według relacji uczestników zlotu Charlotta Moto Fest stało się miejscem docelowym dla wypraw motocyklowych z najodleglejszych zakątków Polski, a nawet Europy.

Wszyscy uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje motocykle podczas honorowego przejazdu ulicami Ustki – nadmorskiego kurortu, a całe wydarzenie zostało uwiecznione na pamiątkowej fotografii.

Podczas Charlotta MOTO FEST  dużym powodzeniem cieszyły się pokazy enduro-cross i trialu. Wybudowane zostały specjalne tory dla motocykli enduro i quadów, na których przejazdy trialowe w wykonaniu Marcina Spirowskiego oraz zawodników Kadry Polski w tej dyscyplinie utkwiły w pamięci jako pokazy niezwykłych umiejętności, którym towarzyszył charakterystyczny ryk silników.

Uczestnicy zlotu mieli okazję przyczynić się do tworzenia nietuzinkowego postumentu – IRON HORSE’a. Metalowa konstrukcja wspólnego motoru powstała z wielu różnych części motocyklowych przywiezionych przez uczestników zjazdu. Jest to wspaniała pamiątka po wszystkich uczestnikach zlotu.

Uświetnieniem imprezy były koncerty wspaniałych zespołów
i wielkich gwiazd muzycznych. Wystąpiły wszystkim znane zespoły: Dżem, J.D.Overdrive, bożyszcze amerykańskich motocyklistów – Molly Hatchet oraz legendarna grupa „EUROPE”, której hitem jest „The Final Countown”.

Organizatorom udało się stworzyć ten unikalny klimat zlotu, który powoduje, że jest to miejsce gdzie chce się wracać, to miejsce przyjazne i sprzyjające spotkaniom fanów motocyklowych, wymianie swojej wiedzy i doświadczeń oraz spędzenia czasu
w „rodzinnej” atmosferze.

Podsumowanie imprezy najlepiej określają słowa chopperowo.pl „Impreza ma spory potencjał, aby w przyszłości stać się jednym
z najważniejszych wydarzeń motocyklowych w Polsce”.